Економічність

Раціональна полегшена конструкція.


У конструкції BMW X3 застосовується широкий спектр високотехнологічних матеріалів: наприклад, алюміній в передній частині автомобіля і шасі, високоміцна сталь в конструкції кузова, а також надсучасні види пластику і магній.

Раціональна полегшена конструкція дозволяє знизити масу компонентів і забезпечує чудову жорсткість кузова і високу пасивну безпеку водія і пасажирів. Крім того, вона покращує динамічні характеристики за рахунок збалансованого розподілу маси між передньою і задньою осями.

Управління енергією.


Автомобіль BMW X3 в стандартній комплектації несе на борту технології, які дозволяють йому інтелектуально управляти енергією. Це управління енергією - секрет його високого рівня економічності. Тільки при взаємодії всіх цих технологій автомобіль здатний досягти таких вражаючих показників витрати палива і рівня вихлопів.

Індикатор моментів перемикання передач: оптимальне, своєчасне перемикання передач підвищує паливну економічність, що особливо відчутно при водінні в місті, а також у поїздках на великі відстані. Оптимальні перемикання передач і зниження витрати палива: електронна система двигуна визначає найбільш ефективну передачу, виходячи з дорожніх умов і оборотів двигуна. На інформаційному дисплеї з'являються покажчики у вигляді стрілок, які підказують оптимальний момент підвищення або зниження передачі. Система також розпізнає швидкий розгін і відкладає відображення підказки до моменту, коли число оборотів двигуна зросте. Порівняльні дослідження показали, що автомобілі з системою індикації моментів перемикання передач споживають приблизно на 4% менше палива.

Завдяки автоматичній функції «старт-стоп» паливо витрачається тільки під час руху автомобіля. Коли автомобіль ненадовго зупиняється, наприклад на світлофорі або в заторі, автоматична функція "старт-стоп» сприяє економії палива, вимикаючи двигун, як тільки автомобіль перестає рухатися і водій відпускає педаль зчеплення (механічна коробка передач) або натискає на гальмо (коробка передач Steptronic) .

Коли функція "старт-стоп» активна, на інформаційному дисплеї відображається відповідний символ. Як тільки водій натискає педаль зчеплення (механічна коробка передач) або знімає ногу з педалі гальма (коробка передач Steptronic), двигун включається автоматично.

Автоматична функція «старт-стоп» не впливає на комфорт і безпеку, оскільки залишається відключеною, якщо двигун не прогрілося до оптимальної робочої температури, що не досягнута необхідна температура в салоні автомобіля або якщо заряд акумуляторної батареї недостатній чи рульове колесо повертається. При необхідності центральний блок управління запускає двигун, навіть якщо автомобіль нерухомий, наприклад у випадку скочування автомобіля вперед або при запотіванні лобового скла. Натисканням кнопки функцію «старт-стоп» можна відключити в будь-який момент.

Рульове управління з електропідсилювачем. Кожне обертання рульового колеса вимагає витрат енергії. Але навіщо ж витрачати енергію в моменти, коли рульове колесо не обертається? Система рульового управління з електропідсилювачем BMW активується лише тоді, коли потрібне посилення. На відміну від традиційних гідравлічних систем рульового управління, система BMW споживає енергію лише в процесі обертання рульового колеса. Якщо рульове колесо нерухомо, наприклад при русі по прямій ділянці траси з високою швидкістю, електромотор не включається.

Рекуперація енергії гальмування. При кожному натисканні на педаль гальма вивільняється кінетична енергія, яка до недавнього часу ніяк не використовувалася. Система рекуперації енергії гальмування дозволяє реалізувати цей незадіяний потенціал. Вона використовує енергію, вироблювану при гальмуванні або коли водій знімає ногу з педалі газу, перетворюючи її в електрику. За рахунок цієї енергії заряджається акумуляторна батарея. Завдяки інтелектуальній системі управління енергією знімається необхідність у безперервній роботі генератора, що зменшує навантаження на двигун. Результат: зменшення витрати палива і приріст потужності - класична ілюстрація ефективності програми BMW EfficientDynamics.

Аеродинаміка.


Кожна деталь цього автомобіля втілює філософію BMW EfficientDynamics. Всі автомобілі BMW демонструють чудові показники аеродинамічного опору завдяки оптимізованим аеродинамічним елементам. Це, у свою чергу, позитивно впливає на ефективність і витрата палива.

Так, наприклад, плоска захист днища кузова, що охоплює моторний відсік і задню вісь, істотно покращує аеродинамічні характеристики автомобіля. Ці нові деталі вкрай ефективні не тільки з точки зору аеродинаміки - вони також покращують шумоізоляцію і захист від корозії.

До інших нововведень, що стосуються аеродинаміки, відносяться виражений задній спойлер і обтічні зовнішні дзеркала заднього виду. Дзеркала покращують як аеродинамічні, так і акустичні характеристики і зменшують забруднення бічних вікон.

Аеродинамічні колісні диски.


17-дюймові легкосплавні колісні диски Streamline style 306 розміром 8 J x 17 - так звані аеродинамічні диски - оснащені шинами зі зниженим опором коченню розміром 245/55 R 17, допомагають економити паливо і знижують рівень вихлопу CO2.

Режим ECO PRO.


Режим ECO PRO дозволяє заощадити до 20% палива в залежності від індивідуальних особливостей манери водіння.

Додаткові функції, такі як «Рух накатом» (пропонується тільки з 8-ступінчастою коробкою передач Steptronic), «прогнозується асистент» (тільки з навігаційною системою Professional) і «Маршрут ECO PRO» (тільки з навігаційними системами Professional і Business), дозволяють знизити витрата палива ще на 5%.

Функція руху накатом від'єднує трансмісію від двигуна, і автомобіль рухається без зв'язку між двигуном і колесами. Коли водій відпускає педаль газу на швидкості 50-160 км / год і не натискає на педаль гальма, а прогнозирующий асистент не регулює швидкість автомобіля - він починає рухатися накатом.

У поєднанні з системою активного круїз-контролю автомобіль також економічніше розганяється після гальмування в режимі ECO PRO.

Використовуючи дані навігаційної системи, «прогнозується асистент» розпізнає звивисті ділянки, дорожні затори, обмеження швидкості і з'їзди з автострад, завчасно надаючи водієві рекомендації про припинення розгону.

Функція «Маршрут ECO PRO» пропонує найбільш економічний маршрут з урахуванням індивідуальних особливостей водіння і дорожніх умов. Бортовий комп'ютер відображає величину економії палива, яка може бути досягнута за рахунок використання пропонованого маршруту, у відсотках.

8-ступінчаста КПП Steptronic.


8-ступінчаста коробка передач Steptronic - ключовий компонент в пакеті технологій BMW EfficientDynamics - задає нову планку динамічності та економічності.

Особлива точність підбору передавальних чисел забезпечує оптимальну передачу потужності - як на низьких, так і на високих передачах. За рахунок цього істотно знижується витрата палива, тоді як водій отримує в своє розпорядження ще більш динамічний автомобіль. Зокрема, на високих швидкостях додаткові передачі дозволяють зменшити число обертів двигуна і тим самим знизити як витрата палива, так і рівень шуму.

Важливу роль відіграє і муфта гідротрансформатора - навіть в режимі ручного перемикання передач. У поєднанні з високою швидкістю зміни числа обертів двигуна і точною настройкою коробки передач муфта забезпечує надзвичайно комфортне переключення і істотно знижує рівень шуму.